Перейти до основного вмісту
№ 5 , Травень 2021/Tammuz 5781
news item
Підполковник Бедер: не плутайте «побєдобєсіє» з повагою до фронтовиків

«Нас використовували як затичку, кидаючи на найнебезпечніші ділянки фронту», — каже 97-річний уродженець Харкова, а нині ізраїльтянин Григорій Самуїлович Бедер.

admin 23 травня 2021
Довкола суцільні євреї

Більшість єврейських етнічних груп діаспори мають близькосхідне походження. Генетично найбільш близькі до євреїв палестинці, ізраїльські бедуїни і друзи, а також жителі Південної Європи.

admin 23 травня 2021
Ізраїльські корови зайняли перше місце у світі з удою

Ізраїльські корови як і раніше є світовими рекордсменками з удійності 11,9 тонн молока на одну корову в рік. Друге місце за цим показником посідає Данія (10 тонн на рік), за якою слідують Канада, Нідерланди та Німеччина.

admin 23 травня 2021

Немає часу відвідувати сайт? Підпишіться на розсилку і отримуйте найважливіше в одному листі

Отлично, вы подписаны на нашу рассылку!
Ранее вы уже были подписаны на нашу рассылку
На 102-му році життя померла відома партизанська фотограф Фей Шульман

Коли в серпні 1942-го німці ліквідували гетто містечка Ленін, юну Фейгу залишили в живих як фотографа. Незабаром дівчина втекла до лісу, приєднавшись до партизанської бригади ім. Молотова.

admin 23 травня 2021
8% євреїв США відносять себе до чорношкірих, азіатів або латиноамериканців

Все менше американських євреїв визначають себе як білі. Особливо це помітно в молодших вікових групах - 15% євреїв молодше 30 років ідентифікують себе як латиноамериканці, темношкірі чи азіати.

admin 23 травня 2021
Уперше в Ізраїлі жінку обрали духовним лідером ортодоксальної громади

Раббаніт Шира Мірвіс очолить ортодоксальну синагогу Шірат Хатамар у релігійному поселенні Ефрат на південь від Єрусалиму. Кандидатуру багатодітної матері підтримали 83% прихожан.

admin 23 травня 2021
Квартирне питання. Чому посольство Росії в Празі зайняло віллу бізнесмена-єврея

До 1938 року вілла була власністю банкіра Георга Поппера. Після війни президент Чехословаччини оголосив будівлю державною власністю, але «забув» про компенсацію.

admin 05 травня 2021
Ізраїльська демографія. Чому за лісом не бачать дерев

«Єврейське населення Ізраїлю продовжує швидко скорочуватися, але більшість співгромадян не знають про тектонічні демографічні зміни », — заявив директор Центру ізраїльської міграційної політики Йонатан Якубович.

admin 23 травня 2021